moda dla puszystych moda plus size
Moda dla puszystych XXL

Moda plus size

Kobiety o mniej standardowych sylwetkach i rozmiarach mogą mieć wiele trudności z ubieraniem się oraz znalezieniem sobie idealnych ubrań na każdą okazję.

moda dla puszystych
moda dla puszystych

Moda plus size

Moda dla puszystych nie musi być wcale nudna. Wystarczy, że świadomie będziemy wybierać poszczególne ciuchy i umiejętnie łączyć je ze sobą. Oczywiście wymaga to odpowiedniego przygotowania teoretycznego oraz znajomości chociaż podstawowych zasad, jakie rządzą tą sfera naszego życia. Jednak raz przyswojone informacje zostaną z nami już na zawsze i nie ulegną dezaktualizacji nawet po wielu latach. Istotne jest, aby nigdy nie zakrywać się zbyt dużymi rzeczami, które działają jak płachty. Dają nam psychiczny komfort i wrażenie, że skoro są luźne to wydajemy się mniejsze. Jednak tak wcale nie jest. Osiągamy wręcz przeciwny efekt i nieświadomie pogrubiamy się, a wszystkie nasze stylizacje stworzone w taki sposób są bardzo nieatrakcyjne.

eleganckie ubrania XXL
eleganckie ubrania XXL moda plus size

Elegancja na pierwszym miejscu

Eleganckie ubrania XXL również musza być właściwie dopasowane. Nie możemy kupować wtedy w ciemno i wybierać po prostu rzeczy, w które się mieścimy. Nadal wymaga to od nas mierzenia i krytycznej oceny tego jak wyglądamy. Istotne jest, aby przed rozpoczęciem zakupów ustalić jaki dokładnie nosimy rozmiar. Dla wielu może być to oczywiste, ale mimo to warto upewnić się czy rzeczywiście wybierałyśmy dotąd odpowiednie rzeczy. Posłużyć do tego może tabela rozmiarów. Na podstawie wymiarów naszego ciała ustalimy wszystkie potrzebne w trakcie zakupów dane. Znacznie ułatwi to poszukiwanie ciuchów i zaoszczędzi wiele czasu. Jednak w przymierzalni powinniśmy upewnić się, że dana rzecz na pewno jest dla nas odpowiednia. Nie bójmy się mierzyć mniejszych rozmiarów i sprawdzać jak w nich wyglądamy. W wielu przypadkach bardziej obcisłe kroje mogą być korzystne i uwydatnić kobiece kształty.

ubrania plus size
ubrania plus size

Moda plus size: modele

Ubrania plus size rządzą się podobnymi zasadami jak te znacznie mniejsze. Samo budowanie własnego stylu powinnyśmy rozpocząć od określenia jakie kroje będą dla nas najlepsze. Sam fakt nadwagi niczego nie determinuje. Nadal mamy różnorodne proporcje i na tej podstawie możemy określić jakim typem jesteśmy. Będąc bardziej puszystą mamy po prostu sylwetkę powiększoną. Do niej nadal można zastosować wiele zasad, które będą się sprawdzać. Znacznie ułatwi to wybór właściwych ubrań w sklepie i znacząco skróci spędzany tam czas. Warto oczywiście postawić na wszelki sztuczki zmniejszające optycznie. Będą to z pewnością kontrasty bieli oraz czerni odpowiednio rozmieszczone na materiale.

Fasony we wzory

Doskonale sprawdzą się bardzo drobne wzory kwiatowe. Jednak jeśli chodzi o geometryczne i systematyczne nadruki to nie są one wskazane. Podobnie bardzo drobne paski. Powinniśmy za każdym razem obserwować jak wyglądamy w konkretnej rzeczy i na tej podstawie wyrabiać swój modowy instynkt. Dzięki temu z czasem zaczniemy odruchowo wybierać właściwe rzeczy, które będą wyglądać rewelacyjnie. Kolejnym błędem jest wybieranie jedynie czerni. Wbrew pozorom wcale nie zmniejsza naszego ciała, a w większości przypadków bardzo je przytłacza. O wiele lepiej jest ustalić paletę barw, w których wyglądamy i czujemy się rewelacyjnie. Dzięki temu dodatkowo podkreślimy atuty naszej urody i dodamy sobie pewności siebie, która jest bardzo potrzebna. Osoby noszące większe rozmiary powinny również unikać bardzo kontrastowych połączeń kolorów, które i tak są same w sobie rzucające się w oczy. O wiele lepiej sprawdzą się łagodne połączenia, które doskonale się ze sobą komponują i wzajemnie dopełniają.

Moda plus size a odpowiednie kolory

Warto wybierać wtedy kolorystykę zgodną z typem naszej urody. Stanie się to dodatkowym atutem. Wbrew panującym stereotypom nie należy unikać wyrazistej biżuterii. W tej kwestii obowiązują jednolite zasady bez względu na rozmiar. Możemy wybierać zarówno małe jak i duże elementy. Istotne jest, aby pasowały do całej stylizacji i podkreślały jej wyjątkowy charakter. Szczególnie chętnie wybierane powinny być paski. Mogą stać się doskonałym elementem biżuteryjnym, a równocześnie wiele wnieść do wyglądu naszej figury W tej sposób możemy z łatwością podkreślić wcięcie w talii. Oczywiście ze względu na nasz komfort psychiczny możemy zastosować bieliznę wyszczuplającą. Kluczowe jest, aby wybrać model idealnie dopasowany do naszego ciała.

Dzięki temu samo noszenie będzie bardzo komfortowe i nie będziemy musieli obawiać się nierównomiernego lub bolesnego uciskania. Pod względem kolorystycznym istotne jest, aby bielizna nie była widoczna pod ubraniem. Z uwagi na to najbardziej uniwersalnym wyborem jest beż, który zleje się z odcieniem naszej skóry. Ww dalszej kolejności możemy postawić na czerń. Szczególnie jeśli lubimy lekko prześwitujące ubrania, które wymagają odpowiedniej bazy kolorystycznej. To wszystko powinno być doskonale dobrane do naszej garderoby. Najlepiej jest wybierać gładkie materiały. Jednak równocześnie nie musimy wcale rezygnować z elementów ozdobnych. Koronka na nogawkach lub przy gorsecie będzie idealnym podkreśleniem kobiecości, a równocześnie pozostanie niemal niezauważona nawet przy obcisłych sukienkach, które będziemy zakładać na wierzch. Moda plus size może być zgodna z najnowszymi trendami.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *