bluzy dla puszystych
Moda dla puszystych XXL

Najczęstsze problemy puszystych podczas zakupu ubrań

Oglądając pokazy największych projektantów mody oraz kolekcje dostępne w wielu sklepach odzieżowych (i to zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych) mogłoby się wydawać, iż problem z zakupem ubrań w dużych rozmiarach powoli odchodzi w zapomnienie.

bluzy dla puszystych
bluzy dla puszystych

Na pierwszy rzut oka wydaje się, iż wiele sklepów światowych marek wprowadza do swojego asortymentu ubrania plus size, które są dostępne w wielu fasonach, krojach czy kolorach. Co więcej – powstaje coraz więcej sklepów, które są dedykowane jedynie osobom puszystym, a ich podstawowy asortyment stanowią bluzy dla puszystych, sukienki w rozmiarze XXL czy płaszcze i kurtki damskie duże rozmiary. To wszystko powoduje, iż osoby puszyste mają z czego wybierać. Jednak – co warte podkreślenia – taka sytuacja wcale nie oznacza, iż zakup ubrań w dużych rozmiarach jest czymś łatwym. Wręcz przeciwnie – osoby puszyste wciąż mają wiele problemów podczas zakupów.kurtki damskie duże rozmiary

Mały wybór

ubrania plus size
ubrania plus size

Wprawdzie kolekcje najbardziej popularnych sklepów stale poszerzają się o ubrania plus size, to jednak ich wybór jest wciąż stosunkowo mały. Wystarczy spojrzeć na sklepowe półki, które uginają się pod ciuchami w standardowych rozmiarach – kształtującymi się pomiędzy 36 a maksymalnie 44. W tym przypadku wybór jest największy, a szczupłe kobiety mogą przebierać pomiędzy spódnicami, spodniami, sukienkami, koszulami czy bluzkami w różnorodnych krojach, fasonach czy barwach. Zupełnie inaczej jest w przypadku osób puszystych, które często nie mają tak szerokiego wyboru. Nie do rzadkości należą sytuacje, w których kolekcja przeznaczona dla osób borykających się z tuszą jest okrojona do zaledwie kilku modeli. W wielu rodzimych sklepach panie zmagające się z nadmiarem kilogramów mogą kupić zaledwie kilka sztuk odzieży. Masz swój butik i chcesz, żeby Twoje klientki zawsze miały szeroki wybór ubrań? Twój problem pomoże rozwiązać hurtownia odzieży plus size – Factoryprice.eu! Powiedz „nie” banalnym modelom i niemodnym fasonom! Moda plus size jeszcze nigdy nie była tak różnorodna. Zajrzyj do nas i przekonaj się o tym sam! Poszerz ofertę swego sklepu szybko, wygodnie i bez obciążenia dla portfela.

Odzież w złych proporcjach

Patrząc na niektóre kolekcje ubrań w rozmiarze XXL mogłoby się wydawać, iż nie wszyscy przykładają się do ich dokładnego i starannego uszycia. Wszakże nie jest żadną tajemnicą, iż zdecydowana większość puszystych pań ma zupełnie inne proporcje niż ich szczupłe koleżanki. Zatem szycie ubrań w dużych rozmiarach wymaga dużo większych umiejętności technicznych niż szycie standardowych rozmiarówek. Zdecydowana większość ubrań plus size jest całościowo duża, a tymczasem nadmiar kilogramów u puszystych może rozkładać się bardzo zróżnicowanie. W polskich sklepach wciąż trudno dostać ubrania w dużych rozmiarach, które mają różne proporcje – na przykład są szersze w biodrach i węższe w udach lub wąskie w ramionach i rozszerzane na dole. Konsekwencją takiego stanu rzeczy jest to, iż wiele ubrań XXL wymaga wielu przeróbek krawieckich.

Ubrania w jednym stylu

Każda kobieta borykająca się z nadmiarem kilogramów – a jednocześnie chcąca wyglądać elegancko i kobieco – staje przed nie lada wyzwaniem. Pomimo wielu zmian w dostępności ubrań XXL, to trudno wyzbyć się wrażenia, iż dostępne kolekcje często mają niewiele wspólnego z kobiecością. Przeglądając ubrania plus size na sklepowych półkach łatwo zauważyć, iż królują tam obszerne tuniki, szerokie bluzy dla puszystych, bezkształtne sukienki czy workowate spodnie. W przekonaniu niektórych taki krój ubrań ma zamaskować mankamenty figury. A tymczasem efekt jest zupełnie odwrotny. Wszak jaka kobieta wygląda dobrze w takim typie ubrań? Niemal żadna. Kilka nadprogramowych kilogramów wcale nie oznacza, iż kobieta nie może wyglądać seksownie i kobieco.

Odzież w ciemnych barwach

Wiele puszystych osób ma problemy z zakupem kolorowych ubrań – tak jakby ciuchy w jasnych, żywych i wesołych barwach były zarezerwowane jedynie dla pań noszących rozmiar 36 lub 38. I chociaż nie ulega wątpliwości, iż ciemne barwy mają moc optycznego wyszczuplania sylwetki, to jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby puszyste panie nosiły ciuchy w różnorodnych kolorach. A tymczasem taki typ ubrań jest bardzo trudno dostępny. Gdy standardowe rozmiary można zakupić w niemal wszystkich kolorach tęczy (od żółci i pomarańczy, poprzez zieleń i czerwień, aż do błękitu, beżu i szarości), to te nieco większe są zazwyczaj w czerni, granacie, oliwce czy brązie. To duża bolączka puszystych kobiet, gdyż nie każda z nich chce ubierać się w stroje o takich barwach. Niestety nie do rzadkości należą sytuacje, iż nie mają wyjścia, gdyż w sklepach kolorowe ubrania plus size są wciąż swego rodzaju deficytem.

Segregacja rozmiarowa

sukienki duże rozmiary
sukienki duże rozmiary

Chociaż procent puszystych pań stale wzrasta, to wiele sklepów wciąż stosuje zasadę tak zwanej segregacji rozmiarów. Co to oznacza? Otóż ciuchy w rozmiarach standardowych i ubrania w rozmiarze XXL są od siebie wyraźnie rozdzielone. Zatem upolowanie wystrzałowej szyfonowej sukienki w rozmiarze 48 na wieszaku ze „zwykłą kolekcją” jest niemal niemożliwe. Znacznie częściej panie z nadmiarem kilogramów są zmuszane do udania się do specjalnej strefy z napisem „ubrania w rozmiarze plus”. Taka sytuacja nie należy do najbardziej komfortowych i nosi znamiona pewnego napiętnowania.

Zakup ubrań w rozmiarze XXL wciąż jest nie lada wyzwaniem. Osoby puszyste borykają się podczas zakupów z wieloma problemami, które sprawiają, iż kupowanie – zamiast radości – często przynosi jedynie frustrację. Na szczęście powstaje coraz więcej sklepów (zwłaszcza internetowych), które doskonale zdają sobie sprawę z tych kłopotów i wychodzą naprzeciw swojej specyficznej klienteli. Dlatego też osoby puszyste coraz częściej korzystają z ofert e- sklepów.